2 najlepšie zložky na ketodiétu

Ak si fyzicky aktívny a sympatizuješ s ketodiétou, čiže s nižším príjmom uhľohydrátov, tieto 2 zložky ti pozdvihnú energiu a výkonnosť na vyššiu úroveň: MCT oleje (triglyceridy so stredne dlhým reťazcom) a aminokyselina L-karnitín. Obe môžu podstatne zlepšiť spaľovanie tukov na tvorbu energie a produkciu ketónov.

Ak si na ketodiéte (bielkovinovej) alebo aspoň na diéte so zníženým príjmom uhľohydrátov, väčšina kalórií, ktoré prijmeš, pochádza z tukov. Tvojím cieľom totiž je, aby telo namiesto cukru (glukózy) používalona tvorbu energie tuky. Takto dosiahneš lepšie formované telo a zároveň zvýšiš výkonnosť, pretože telo si zvykne na dlhšie aktivity efektívne používať tuky.

Čo sa odporúča užívať ako pomoc na efektívnejšiu a rýchlejšiu tvorbu ketónov – palivo pre telo vytvorené z tukov? L-karnitín a MCT.

Prečo L-karnitín?

Väčšina tukov, ktoré prijmeme s potravou, sú svojou stavbou väčšie molekuly, tzv. triglyceridy s dlhým reťazcom. Také veľké molekuly sa nedokážu bez pomoci dopraviť do tých častí buniek, ktoré sú zodpovedné za ich spaľovanie – do mitochondrií. Nevyhnutne na to potrebujú aminokyselinu L-karnitín, ktorá je ako taký „kamión“, ktorý ich prepraví do bunkových „spaľovní“. Bez L-karnitínu neexistuje spaľovanie tukov!


L-karnitín prirodzene vzniká v pečeni, no v určitých prípadoch ho nemusíme mať dostatok:

  • pri nedostatku určitých živín (bielkovín, vitamínu C, B3, B6 a železa),
  • z dôvodu stresu (zvýšená spotreba vitamínov),
  • pri zanesenej pečeni (neoptimálne fungovanie pečene) alebo
  • pri zvýšenej potrebe (ketóza).

Ak máš nedostatok L-karnitínu, bude všetka tvoja snaha zbytočná. Uživaním L-karnitínu sa môžeš riziku, že tvojmu telu sa nebude dariť efektívne spaľovať tuky a budeš preto rýchlo vyčerpaný, vyhnúť.

Prečo MCT oleje?

MCT, resp. triglyceridy so stredne dlhým reťazcom (tuky), sú výnimočné najmä svojimi malými rozmermi, vďaka čomu sa rýchlejšie dostanú do pečene na spaľovanie. Keďže sú tak rýchlo dostupné, naše telo ich môže rýchlo použiť na produkciu energie a ketónov. V tom sa MCT podstatne odlišujú od tukov s dlhými reťazcami (tých, ktorých zjeme najviac).

Tuky s dlhými reťazcami musia prejsť komplikovaným procesom, aby ich telo dokázalo spracovať: potom, čo ich spracuje žlč a enzým lipáza, vydávajú sa na dlhú cestu cez lymfatický systém, kým konečne skončia v pečeni. MCT celý tento proces preskočia.

Pridávanie MCT olejov do stravy s nižším obsahom uhľohydrátov je preto výborná voľba, ak chceš:

  • rýchlo dostupnú energiu,
  • vyššiu výkonnosť,
  • lepšie mentálne schopnosti
  • zmierniť fázu prechodu do stavu ketózy (symptómy tzv. keto chrípky – po anglicky „keto flu“).

Tak L-karnitín, ako aj MCT oleje získaš spolu v novom Keto Power Packu, ktorý obsahuje:

  • L-Carnitine Power Shots, „shoty“, resp. malé fľaštičky s L-karnitínom vysokej švajčiarskej kvality a
  • Keto Drink s ananásovo-kokosovou príchuťou, ktorý obsahuje vysokú koncentráciu kokosových MCT olejov v prášku.

  

*Účinky produktu sa môžu u jednotlivých osôb líšiť a môžu sa líšiť od účinkov opísaných na webovej stránke. Naše výrobky nie sú určené na prevenciu alebo liečbu akéhokoľvek ochorenia alebo vážnej choroby.

Produkty pre Vás

-50%
Špeciálna cena 20,99 € Bežná cena 41,98 €
Zobraziť produkt