4 účinky L-karnitínu

Často sa stáva, že aj keď sa stravujeme zdravo, trávime hodiny vo fitku a prijímame dostatok bielkovín, svaly aj tak nechcú rásť. Možno potrebujeme malú pomoc navyše  – ale akú?

Už ste počuli o L-karnitíne? Vo fitness svete je L-karnitín dobre známy a väčšina bodybuilderov naň nedá dopustiť. Zistite prečo!  

Čo to vlastne je?

L-karnitín je aminokyselina, ktorá pomáha telu premeniť tuk na energiu.

Predovšetkým treba vedieť, že L-karnitín nie je neviemaký stimulant, ktorý mnoho ľudí užíva pred cvičením na spaľovanie tuku.

Ide o prírodnú látku, ktorú naše telo potrebuje a produkuje ju aj samo, ale bohužiaľ len v malých množstváchPrirodzená produkcia sa navyše spomaľuje nezdravou a nevyváženou stravou. K zmenám dochádza pri veľkej fyzickej námahe a tiež so zvyšujúcim sa vekom

Úlohou L-karnitínu je transportovať väčšinu tukov, ktoré prijímame v strave (mastné kyseliny s dlhým reťazcom), do tých častí buniek, ktoré sú zodpovedné za spaľovanie tukov na tvorbu energie – t.j. do mitochondrií. Tam sa tuk premieňa na energiu.

1. Urýchľuje spaľovanie tukov

Bez L-karnitínu telo nemôže premeniť na energiu všetky tuky, ktoré prijme z potravy. Čím viac L-karnitínu je v tele, tým viac tukov telo mení na energiu a menej sa ich ukladá vo forme tukových zásob.

2. Pomáha rýchlejšie budovať svalovú hmotu

Keď cvičíte, vaše telo spotrebuje viac energie. Pretože L-karnitín zvyšuje spotrebu tuku na výrobu energie, telo nechá svoje zdroje bielkovín a glykogénu na pokoji (zásoby cukru v pečeni a svaloch, určené pre mimoriadne situácie). To znamená, že počas tréningu nestratíte proteíny (t.j. svalovú hmotu), ale iba zásoby tuku. Dobré, nie?

Ďalším vplyvom, ktorý má L-karnitín na svalovú hmotu, je eliminovanie mikroporanení svalových vláken, ku ktorým zvyčajne dochádza pri každom cvičení. Pretože dochádza k menšiemu poškodeniu svalov, dochádza tiež k menšiemu poškodeniu testosterónových receptorov. Štúdie preukázali, že L-karnitín tiež zvyšuje počet testosterónových receptorov. To znamená, že sa na tieto miesta príjemca môže viazať viac testosterónu, čo ovplyvňuje nárast svalovej hmoty.

Ukázalo sa tiež, že s L-karnitínom sa dajú dosiahnuť intenzívnejšie tréningy bez pocitu únavy.

3. Urýchľuje a zlepšuje regeneráciu svalov

L-karnitín pomáha urýchliť regeneráciu svalov rôznymi mechanizmami.

Jeden z nich je spojený s úlohou L-karnitínu pri spaľovaní tukov: pretože vďaka l-karnitínu telo transformuje tuk na hlavný zdroj energie, zásoby glykogénu a jeho vlastné bielkoviny sú tak zachované. Výsledok: menej mikrozranení pri tréningu a rýchlejšia regenerácia.

Ďalší mechanizmus je spojený s lepším využitím testosterónu (tiež známeho ako „budovateľ svalov“) v dôsledku zvýšenej koncentrácie testosterónových receptorov.

Tretím mechanizmom je zabránenie pôsobenia voľných radikálov, ktoré poškodzujú svalové vlákna – L-karnitín má vo svaloch tiež antioxidačný účinok.

4. Vplýva na zdravie kardiovaskulárneho systému

Keďže L-karnitín odstraňuje tuky z tela, bráni im, aby poškodzovali zdravie. Týmto spôsobom chráni kardiovaskulárny systém a zabraňuje upchávaniu krvných ciev (artérioskleróza).

Najčistejší L-karnitín na trhu!

L-Carnitine Power Shots obsahujú 1000 mg Carnipure™ najčistejšieho L-karnitínu na trhu, ktorý sa vyrába vo Švajčiarsku.

L-karnitínové shoty zvyšujú hladinu energie, čím zlepšujú športový výkon a zvyšujú vytrvalosť. Taktiež urýchľujú spľaovanie tukov a umožňujú dosiahnuť lepšie výsledky a rýchlejšie chudnúť. 

Využi špeciálnu ZĽAVU a vyskúšaj tento produkt hneď! 

Produkty pre Vás

-50%
Špeciálna cena 19,99 € Bežná cena 39,98 €
Zobraziť produkt