5 dôvodov, prečo zaradiť MCT do svojho života

Chceš schudnúť, mať viac energie a nemať tak často pocit hladu? MCT vo forme oleja alebo prášku môže byť presne to, čo potrebuješ!

Pokiaľ si na keto diéte (alebo o tom premýšlaš), je to nevyhnutná pomoc ak chceš dosiahnuť a udržať ketózu. Je to skvelý doplnok tvojho každodenného života, ktorý ti môže pomocť spáliť viac tukových zásob - a oveľa rýchlejšie!

Čo je vlastne MCT?

MCT je olej obsahujúci triglyceridy so stredne dlhým retazcom. MCT olej (môže byť tiež vo forme prášku) je čistá forma nasýtených mastných kyselin, obvykle z kokosového alebo palmového oleja. Naše telo neukladá MCT olej ako telesný tuk (MCT preskočí tento krok), miesto toho nám okamžite poskytne dostatočnú dávku energie a ďalšie výhody, ako sú:

  • zvýšená energia
  • zvýšená vytrvalosť
  • rýchlejší metabolizmus
  • väčší pocit sýtosti
  • podpora funkcie mozgu
  • zdravé črevá
Čítaj ďalej a objav 5 vedeckých podložených dôvodov, prečo začať s MCT eště dnes!

Rýchlejšie chudnutie

Určitě ti nebude vadiť keď schudneš nejaký ten kilogram navyše: štúdie ukazujú, že MCT môže zvýšiť spaľovanie tukov a kalórií bez ohľadu na to, akú diétu dodržujeme. S keto to však funguje najlepšie, pretože MCT olej vytvára ketóny. Pomáhá nám dosiahnuť a udržať ketózu - vďaka ktorej sa zrýchľuje náš metabolizmus a spaľovanie tukov.

Lepší výkon pri cvičení

Chcel by si sa venovať náročnejším cvičeniam a zvládnuť vyššiu intenzitu tréningov? Samozrejme, zvládneš to. MCT pomáha zlepšiť vašu výdrž a vytrvalosť, ale ako? MCT môžu byť použité ako zdroj paliva, ktorý šetrí svalový glykogén. Čo to znamená? Že sa budeš môcť posunúť ďalej a vydržať pri tréningu ešte dlhšie predtým, ako vyčerpáš zásoby energie svojich svalov.

Apetít pod kontrolou

Ak často bojuješ so svojou váhou a s nezvládateľným pocitom hladu, MCT je pre teba ako stvorené. Vďaka ketónom budeš mať pocit sýtosti oveľa dlhšie a potlačia tiež hormón hladu ghrelín. Výsledok? Budeš viac nabitý energiou, nasýtený a šťastnejší s menším množstvom jedla a tým pádom menším množstvo kalórií!

Sila pre tvoj mozog

Ak dodržuješ keto diétu, MCT sa premenia na ketóny, ktoré sa potom dajú použiť priamo ako mozgovépalivo. Jeho užitie ráno pred raňajkami ti zabezpečí väčšiu sústredenosť a pripravenosť. Je to ako reštartovať svoj organizmus a získať novú dávku energie na celý deň!

Zdravé črevá

MCT môže pomôcť k zdravej črevnej mikroflóre a podporuje rast dobrých baktérií. Prečo je to dôležité? Vedci nedávno zistili, že mať zdravú črevnú flóru prispieva okrem iného k zdravému chudnutiu. MCT má tiež silné protiplesňové, antivírusové a antibakteriálne účinky.

Kde ho získať?

Olej MCT v prírode neexistuje vo svojej čistej forme, ale je možné ho extrahovať a vyčistiť. Urobili sme to a vložili sme ho do nášho lahodného nápoja PowGen Keto Drink s príchuťou kokosu a ananásu s čistým kokosovým olejom MCT vo forme prášku. Rýchlo sa vstrebáva a účinkuje okamžite!
Pomôže ti nielen pri znížení pocitu hladu, ale tiež k dosiahnutiu a udržaniu ketózy a zároveň k znížení hmotnosti! Vzhľadom k tomu, že je v práškovej forme, jeho užitie je pohodlnejšie, praktickejšie a ľahšie stráviteľné ako vo forme oleja.

PowGen Keto Drink sa stane neodmysliteľnou súčasťou tvojej Keto diéty!

Produkty pre Vás

-57%
Špeciálna cena 12,99 € Bežná cena 29,99 €
Zobraziť produkt