KETODIÉTA – AKO Z NEJ VYŤAŽIŤ ČO NAJVIAC?

Koľko toho vieš o ketogénnej diéte? Si za alebo proti? Alebo si o tom aspoň čosi niekde začul? Začnime radšej od samého začiatku.

ČO JE KETÓZA


Stručne povedané, ketóza je metabolický stav, v ktorom energia pre tvoje telo pochádza z tukov, ketónov (malých molekúl „paliva“), a nie z glukózy, ako je to obvykle. Počas tohto stavu je posilnená schopnosť tela rozkladať tuky.
V tomto stave pečeň produkuje ketóny, ktoré dodávajú energiu aj do mozgu. V podstate možno povedať, že telo vtedy funguje na tuk namiesto glukózy. Znie to ako sen!


AKO TO DOSIAHNEM?


Jedným zo spôsobov, ako dosiahnuť ketózu, je pôst – teda nejesť nič. Všetci sa však zhodneme na tom, že to nie je veľmi udržateľný spôsob a už vôbec nie zdravý.
Správna ketodiéta často prísne obmedzuje sacharidy – znižuje ich až na 5 % celkových kalórií. To je poriadne veľká zmena, ktorú treba urobiť. Ale ak nie sacharidy, tak čo?
Na ketodiéte získavame kalórie z bielkovín, ale väčšina pochádza z tuku. Áno, tuk. Ak chceš schudnúť, môžeš zabudnúť na všetko, čo si si doteraz myslel o nízkotučných výrobkoch.
Diéta je sama osebe založená na morských plodoch, low-carb zelenine (karfiol, kapusta, špenát, brokolica ...), avokáde, syre, mäse, vajciach, olivovom oleji, gréckom jogurte, tvarohu, maslu, orechoch a semenách... a na kokosovom oleji.


PREČO KOKOSOVÝ OLEJ?


Kokosový olej obsahuje triglyceridy so stredne dlhým reťazcom (odteraz ich budeme nazývať MCT). MCT vyvolávajú stav ketózy, a to aj bez drastického obmedzenia sacharidov, ako to robí klasická ketodiéta. MCT sa neukladajú ako tuk, sú okamžite dostupné pre vaše svaly a mozog vo forme ketónov.
Nanešťastie, čistý MCT olej v prírode neexistuje. Dobrá správa? Môže sa extrahovať a získavať z prírodných olejov (ako je kokosový olej).
Prídaním MCT do stravy sa zvýši spaľovanie tukov, urýchli metabolizmus, zlepší sa zdravie čriev a funkcia mozgu, a čo je najdôležitejšie, pocit sýtosti vydrží dlhšie (kontrola chuti do jedla). Okrem toho pomáhajú zvýšiť vytrvalosť a výdrž.


KETO DRINK


Ak chceš začať s ketodiétou, mal by si určite vyskúšať náš kokosovo-ananásový nápoj Keto Drink. Obsahuje kokosové MCT oleje, ktoré pomáhajú rýchlejšie dosiahnuť stav ketózy! Oceníš najmä fakt, že budeš mať viac energie a budeš môcť trénovať intenzívnejšie. Okrem toho sa budeš cítiť viac sústredený a koncentrovaný počas celého dňa.


Vyskúšaj náš nový Keto Drink teraz za skvelú uvádzaciu akciovú cenu.