Kreatín – viac než len podpora rastu svalov

Kreatín sa prirodzene nachádza v našich svaloch, ale tiež v mozgu, obličkách a pečeni. Na trhu existuje množstvo rôznych foriem kreatínu, ale jedna z nich je najlepšie preskúmaná a vedecky overená – je to kreatín monohydrát. Nie je iba efektívny a bezpečný z hľadiska dlhodobého užívania, ale má tiež mnohé pozitívne účinky na zdravie. Čo všetko teda kreatín dokáže? 

Čo dokáže kreatín?

Jeho hlavnou úlohou je zvyšovať produkciu energie v bunkách. Pomáha zásobovať bunky molekulami energie, zvanými ATP (adenozín trifosfát) – najzákladnejšia forma energie pre bunky. Nemáme neobmedzené množstvo ATP a míňajú sa ešte rýchlejšie najmä pri intenzívnom cvičení a dvíhaní ťažkých váh.
Kreatín okrem toho pomáha svalom regenerovať sa a „opravovať", tiež rásť, hydratovať a redukuje zmenšovanie svalovej hmoty. Jednoducho povedané – pomáha udržiavať a zväčšovať svalovú hmotu.

Viac kreatínu – viac energie

Čím viac kreatínu máš, tým viac ATP dokážu tvoje svaly produktovať počas vysoko intenzívneho tréningu. ATP sa obyčajne vyčerpá po 8 – 10 sekundách vysoko intenzívnej fyzickej aktivity – užívanie kreatínu tento čas predlžuje.
Podľa mnohých štúdií užívanie doplnkov s kreatín monohydrátom môže zlepšiť výkonnosť počas vysoko intenzívnych tréningov až o 15 %. Takéto zlepšenie by iba trénovaním bez kreatínu mohlo trvať niekoľko mesiacov (alebo dokonca rokov). Ak máš nízke zásoby kreatínu (ak si vegetarián, vegán alebo aj vekom), môžeš očakávať ešte výraznejšie zlepšenie.

Kde získať kreatín?

Potrebuješ asi 1 až 3 gramy kreatínu denne, a ešte viac ak si fyzicky aktívny. Približne polovica kreatínu sa syntetizuje v našom tele a zvyšok musíme získavať zo stravy. Najbohtším zdrojom je tmavé mäso a ryby.
Ak sa chceš uistiť, že ho získavaš naozaj dostatok, odporúčame užívať vysoko kvalitné doplnky s kreatín monohydrátom.


PowGen Essential Creatine s kreatín monohydrátom

Tento silný produkt zmení spôsob, akým trénuješ, a dokáže ťa urobiť silnejším a rýchlejším. Essential Creatine:

  • pomáha svalov regenerovať sa a rásť
  • zvyšuje výkonnosť pri cvičení
  • zväčšuje svalovú hmotu
  • pomôže ti trénovať intenzívnejšie a dlhšie

Produkty pre Vás

-29%
Špeciálna cena 26,99 € Bežná cena 37,99 €
Zobraziť produkt