NAJČASTEJŠIE NOVOROČNÉ PREDSAVZATIE? – „DOSTANEM SA DO FORMY!“

Už je po sviatkoch! Niekoľko týždňov sme si užívali rodinu, priateľov a v neposlednom rade jedlo, a to bez rozmýšľania o priberaní.

Autori nedávnej štúdie oslovili 1 102 ľudí, aby sa ich opýtali na ich predsavzatia na nový rok. 473 z nich uviedlo zdravšie stravovanie a chudnutie. Na otázku, o aký druh diéty sa najviac zaujímajú, odpovedali takto:

27,7 % – diéta s nízkym obsahom uhľohydrátov
26,9 % – diéta založená na kalorickom obmedzení
16,9 % – ketogénna diéta
15,9 % – diéta založená na znižovaní spotreby tukov
12,6 % – ostatné

V tej istej štúdii sa autori tiež pýtali dietetikov, ktorá diéta je podľa nich najúčinnejšia. Odpoveď znie: „No, to nie je také jednoznačné,...“

Čo hovoria experti?

Low carb diéty (diéty s nízkym príjmom sacharidov)

Sacharidy majú zlú povesť, pretože majú obvykle len malú výživovú hodnotu a možno ich nájsť v nezdravých potravinách.

Zníženie príjmu sacharidov môže byť užitočné pri chudnutí, nemali by sme však zanedbávať zdravé sacharidy, ktoré môžete získať z ovocia, zeleniny a celozrnných obilnín. Tieto totiž tiež hrajú dôležitú úlohu pri chudnutí. Mali by ste sa však vyhnúť sladkostiam, sladkým nápojom a bielej múke.

Obmedzovanie kalórií

Zníženie množstva prijatých kalórií môže zohrávať dôležitú úlohu pri chudnutí, ale nezabudnite vziať do úvahy, že nie všetky kalórie sú rovnaké – je rozdiel medzi koláčmi a jedlom založeným na kvalitných bielkovinách, aj keď oboje môže mať rovnaké množstvo kalórií. Odborníci však neodporúčajú obsedantné počítanie kalórií.

Keto diéta

Ketogénna diéta sa v posledných rokoch stala veľmi populárnou. Dôraz je kladený na spotrebu potravín s vysokým obsahom tuku a nízkym obsahom uhľohydrátov. Môže to byť veľmi efektívne, ale vedci neodporúčajú takúto diétu držať dlhodobo.

Low fat diéty (diéty s nízkym príjmom tukov)

Nie všetky tuky sú škodlivé! Môžu poskytovať energiu a prispievať k správnej absorpcii určitých živín. Odborníci odporúčajú udržiavať nízky príjem nasýtených tukov a nahradiť ich zdravšími, nenasýtenými tukmi – ktoré sa nachádzajú v orechoch, semenách, olivovom oleji, avokáde atď.

Bez ohľadu na metódu, ktorú si vyberiete, dietológovia neodporúčajú extrémne diéty, hladovky vás zbavujú potrebných živín. Zdravé chudnutie sa dá dosiahnuť rozumným výberom potravín, hydratáciou a fyzickou aktivitou.

Klinické štúdie tiež ukazujú, že zanesený lymfatický systém môže spôsobiť, že akékoľvek chudnutie nebude možné! Priechodnosť lymfatického systému môžete zlepšiť odstránením prebytočnej vody a toxínov z organizmu.

Ako?

Turbo Fix je silný diuretický nápoj s rýchlym účinkom rysovania tela!

Jeden nápoj denne Ťa zbaví zadržiavania vody, pomôže Ti rýchlo vyrysovať telo a podporí činnosť pečene – hlavného orgánu na spaľovanie tuku.

Produkty pre Vás

-50%
Špeciálna cena 19,99 € Bežná cena 39,98 €
Zobraziť produkt