Spoločný nepriateľ: brušný tuk

Aj tebe sa ťažko zbavuje tuku na bruchu? Okrem toho, že brušný tuk nevyzerá práve najlepšie, môže tiež spôsobovať aj iné problémy. Čítaj ďalej a odhalíme ti, čo je vlastne brušný tuk, ako vzniká a, samozrejme, ako sa ho môžeš zbaviť. 

Čo je brušný tuk?

V oblasti brucha vznikajú 2 druhy tukového tkaniva: podkožný tuk a vnútorný brušný, resp. viscerálny tuk. Prvý druh je zväčša len estetickým problémom, druhý však spôsobuje mnohé iné ťažkosti.

Vnútorný brušný tuk je druh tukového tkaniva, ktorého sa zbavuje len veľmi ťažko. Ide o hromadenie tuku pod brušnými svalmi. Tento tuk obrastá a prerastá naše vnútorné orgány; hovoríme mu aj viscerálny tuk.

Okrem toho, že je ťažké ho odstrániť, môže tiež spôsobiť rôzne zdravotné problémy, ako sú: cukrovka typu II, kardiovaskulárne choroby, neplodnosť, osteoporóza a dokonca aj nádory.

Môže byť tiež pôvodcom neurologických problémov a chorôb (chronické bolesti hlavy, Alzhaimer, ...), ovplyvňuje náladu a môže spôsobovať depresiu.

Ako vzniká a ako sa ho zbaviť?

Hromadenie brušného tuku spôsobuje nesprávna strava (nadmerná konzumácia uhľohydrátov, nasýtených tukov, fastfoodu, alkoholu,...), hormonálna nerovnováha, stres, nedostatok spánku a drastické diéty.

Ako sa ho môžeš zbaviť? No, pravdepodobne už vieš, že na to nevyhnutne potrebuješ primeranú stravu a pravidelnú fyzickú aktivitu. Aby si sa zbavil/a brušného tuku a zabránil/a jeho vzniku, odporúčame najmä pestrú a vyváženú stravu, tvorenú dobrými tukmi, vlákninou a bielkovinami, obmedzený príjem trans tukov a možno si do kuchyne zadováž aj kurkumu, chilli a olivový olej.

Odporúčame čím viac zelenej zeleniny, olivového oleja, mandlí, olechov, olív, rýb, bieleho mäsa, kurkumy, chilli a papriky. Vyhýbaj sa káve, sýteným nápojom, džúsom, červenému mäsu, bežnú múku vymeň za celozrnnú (aj cestoviny, ryžu a pod.) a zníž tiež konzumáciu mliečnych výrobkov.

6Pack Accelerator

Citeľné výsledky môžeš dosiahnuť aj rýchlejšie, ak do svojej denne rutiny pridáš kvalitný výživový doplnok. Kapsuly 6Pack Accelerator sú výborná zbraň proti vnútornému brušnému tuku.

Vďaka extraktu z rias wakame, kapsaicínu z štipľavej kajenskej papriky, červeným pomarančom a vitamínu B6 ti 6Pack Accelerator pomôže:

  • zrýchliť metabolizmus
  • eliminovať brušný tuk
  • zvýrazniť brušné svaly

Produkty pre Vás

-50%
Špeciálna cena 19,99 € Bežná cena 39,98 €
Zobraziť produkt