Zadržiavanie vody v tele je vážny problém

Povedzme, že schudneš 1 kilo tuku za 14 dní. To je super výsledok, ale keď sa pozrieš do zrkadla neuvidíš to, pretože tvoje telo ešte stále zadržiava kilo vody (to je reakcia tvojho tela na tukové bunky, ktoré uvoľňujú nahromadené hormóny a toxíny).

Strata váhy bude viditeľná až vtedy, keď odstrániš z tela prebytočnú zadržiavanú vodu.

Voda predstavuje okolo 60 % celkovej telesnej hmotnosti. Každý deň telo prečerpá asi 2 alebo 3 litre. Niekedy sa v tele zadrží viac vody, inokedy menej. Zadržiavanie vody sa prejavuje opuchnutými prstami, členkami a chodilami, nafúknutosťou a pocitom lenivosti, pomalosti.

Väčšina mužov konzumuje veľa soli. Môžeš znížiť množstvo soli v potrave. Soľ je dobre známy negatívny faktor pri zadržiavaní vody. Ale nie jediný.

Aj diéty môžu spôsobovať tento problém. Prečo tvoje telo zadržiava viac vody, keď si na diéte? Čo môžeš proti tomu urobiť? Prečítaj si 4 overené spôsoby, ako sa zbaviť zadržiavania vody v tele, aby si nevyzeral ako nafúknutý balón.  

1. Nehladuj

Výskumy ukázali, že dlhodobý kalorický deficit drasticky zvyšuje hladinu stresového hormónu – kortizolu. To má vplyv na mnohé funkcie v tele, napr. imúnnosť na inzulín, hromadenie tuku v okolí žalúdka a zvýšené zadržiavanie vody.

Hoci je kalorický deficit potrebný na chudnutie, nikdy s ním nepreháňaj. A hlavne sa riaď aj ostatnými trikmi, ktoré predstavujeme v tomto článku.

2. Nepreháňaj to s cvičením

Samozrejme, cvičenie je potrebné na to, aby si spaľoval tuk, budoval svalovú hmotu a zhadzoval kilá. Ale prehnané cvičenie (ako aj hladovanie) zvyšuje hladinu stresového hormónu kortizolu. Budeš síce spaľovať tuk, ale zároveň bude tvoje telo zadržiavať vodu.

Nemá zmysel chudnúť, keď sa stále cítiš a vyzeráš nafúknutý.

Menej intenzívne cvičenie naopak znižuje kortizol a pomáha telu lepšie sa vyrovnávať s negatívnym vplyvom stresu. Tu je naozaj menej viac.

3. Dopraj si „cheat meal“

Znie to príliš dobre na to, aby to bola pravda, ale je vedecky dokázané, že kalorickejšie jedlo počas nízkokalorickej diéty eliminuje nadbytok vody v tele. Najznámejší výskum je „Minnesota Starvation Experiment“, v ktorom dobrovoľníci držali nízkokalorickú diétu.

Keď potom dostali vysokokalorické jedlo na „oslavu“ prvej polovice experimentu, stratili značnú hmotnosť doslova za noc. Ich hladina kortizolu sa totiž dramaticky znížila a tým aj množstvo zadržiavanej vody v tele.

4. Pi kvalitné diuretické nápoje

Ako sme už spomínali, keď sa začne proces chudnutia, tukové bunky začnú uvoľňovať hormóny a toxíny a tvoje telo začne zadržiavať vodu. Vtedy potrebuje tvoja pečeň a lymfatický systém najviac podpory.

Ak tento koktejl nadbytočnej vody a odpadových látok nie je z tela odstránený, môže sa znova absorbovať a v dôsledku toho sa cítiš pomalý, lenivý alebo dokonca akoby si bol chorý.

S kvalitným diuretickým nápojom, ako je Turbo Fix, sa môžeš zbaviť nadbytočnej vody, pričom si nenarušíš hladinu dôležitých minerálov.

Turbo Fix ťa zbaví 27 % nadbytočnej vody, eliminuje nafúknutosť a opuchy, vyplaví toxíny a podporuje tvoj hlavný orgán na spaľovanie tuku – pečeň. A čo je najlepšie: vďaka jeho revolučnej receptúre a prírodným zložkám uvidíš výsledky už po niekoľkých dňoch.

Produkty pre Vás

-50%
Špeciálna cena 19,99 € Bežná cena 39,98 €
Zobraziť produkt